מזונות ילדים

תהליך גירושין בין בני זוג הוא תמיד עניין רגיש, אחת כמה וכמה כשמעורבים ילדים בתהליך. אז בני הזוג, מצד אחד, מנסים שלא לערב אותם בתהליך ולגונן עליהם כמה שניתן על מנת שלא ייפגעו ממנו ושהוא לא ישפיע עליהם, מצד שני, הם מתדיינים ביניהם, בצורה כזו או אחרת, על דברים שונים שקשורים אליהם. 

בין היתר, עליהם להחליט על הסדרי ראיה, משמורת ילדים וכן על מזונות ילדים. בעוד הנושאים הראשונים, יכולים, ברמה מסוימת להיקבע על פי גיל הילדים מתוך הבנה (על פי רוב) שהילדים יגדלו אצל האימהות וייפגשו עם האבות בימים ובסופי שבוע מסוימים, הרי שבכל הקשור למזונות ילדים, מדובר על עניין קצת יותר מורכב שאף הגיע לכותרות לא מעט בשנה האחרונה. 

הרעיון של מזונות ילדים הוא פשוט, למרות שהתא המשפחתי התפרק, הרי שמוטלת על שני הצדדים חובה לפרנס את הילדים. באופן טבעי, אם ההורים לא היו מתגרשים זה היה המצב. לכן המדינה קבעה, גם אם ההורים מתגרשים, הרי שרמת החיים של הילדים לא אמורה להיפגע ולכן יש לוודא שההורים יעניקו לילדים שלהם את מה שהם צריכים. 

על פי המדינה, מאחר והילדים גדלים אצל האם ומאחר והאב הוא זה שמרוויח יותר (בדרך כלל), אז הוא אמור לשאת ברוב ההוצאות למזונות ילדים. החישוב נעשה על פי גיל וכן על פי כמות הילדים. יש לציין שהחישוב משתנה, כך שבשלב הראשון (עד גיל 6) האב משלם מאה אחוז מזונות, בשלב השני (6 עד 15) מזונות הכרחיים בלבד יוטלו על האב, בשלב השלישי (15-18) מזונות הכרחיים יחולקו חצי חצי, בשלב הרביעי (גיל 18 פלוס), האב משלם שליש או כלום.  

תשלום המזונות כולל, חלק משכר הדירה, מזון, ביגוד, חוגים, לימודים, ריהוט, טיולים ועוד. כאמור, כפי שציינו קודם לכן, ההנחה היא, שאם ההורים היו חיים ביחד, הרי שהאב היה מפרנס את הילדים, מאחר והמצב לא אמור להשתנות כשהם נפרדים, הרי שהוא ממשיך לפרנס אותם. 
חשוב לומר, שבשנים האחרונות קיים ויכוח ער בשאלה, האם על האב לשלם הכל או שיש לשתף את האם בתהליך, לאור שינויים חברתיים וכלכליים שהתרחשו בשנים האחרונות בחברה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מזונות ילדים, זה הזמן ליצור איתי קשר. שמי עמי טלמור, אני עורך דין שמתמחה בדיני משפחה ובפרט במזונות ילדים. ניתן ליצור איתי קשר עוד היום ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. 

ייצוג וניהול תיקי תעבורה

תחומי התמחות

נהיגה בשכרות

המלחמה בנגע תאונות הדרכים עלתה מדרגה בשנים האחרונות. כבר אין מנוס מכך שיש יותר מצלמות, יותר שוטרי תנועה ובעיקר יותר...

תאונות דרכים

עו"ד לתעבורה לייצוג במשפט תאונה מתאים לכל אותם אנשים שהיו מעורבים בתאונת דרכים בדרך כלשהיא, אם כנהגים ואם כהולכי רגל, אם כנפגעים...

הפחתת קנסות

עורך דין לתעבורה מתמחה במתן סיוע וייעוץ משפטי בכל הנוגע לעברות תעבורה למיניהן. כל אותן עבירות שעומדות בימים אלו בראש מהדורות החדשות בישראל...

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד תעבורה צרו עמנו קשר

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם